Top 5 dizajnových tipov pre návrh detskej izby

Navrhovanie a zariaďovanie je fascinujúca a veľmi príjemná činnosť, ktorej sa vždy venujeme s veľkým nadšením. Plánovaním rekonštrukcie v tejto miestnosti chceme urobiť priestor nielen krásnym, ale aj pohodlným pre naše dieťa. Ak máme šťastie a byt má veľkú plochu, s najväčšou pravdepodobnosťou nebude ťažké umiestniť všetko potrebné. Čo však v prípade, že nemáme potrebné metre štvorcové a navyše je izba určená pre dve deti?

Tu je 5 najlepších tipov, ktoré vám pomôžu s vaším nadchádzajúcim projektom:

Tip #1 – Správne zónujte priestor.

Existujú dva spôsoby zónovania priestoru – vertikálne a horizontálne. Vertikálne zónovanie je vynikajúcim riešením pre malé miestnosti. V tomto prípade sú miesta na spanie umiestnené nad sebou. Mnohé zo značiek majú vo svojich sériách pre detské izby, čo sú v tomto prípade veľmi praktické riešenia.

Mimochodom, toto usporiadanie je možné použiť aj s dieťaťom a voľný priestor je vytvorený ako oblasť pre pokojné aktivity a hry. Výhodou tejto techniky je, že umožňuje vytvoriť si vlastnú atmosféru v každej časti a zároveň interiér pôsobí celistvejšie ako organizácia priestoru na jednej úrovni.

Tip #2 – Stavte na jeden štýl v rôznych rozsahoch

Pamätajte – čím menší priestor, tým menej akcentov by malo byť. V malom priestore je veľmi dôležité dodržiavať jednotnosť. Priestor sa dá aj za týchto okolností navrhnúť štýlovo, pokiaľ sa správne nakombinuje nábytok a doplnky.

Pri plánovaní detskej izby pre chlapca a dievča sa neodporúča začať vytvárať samostatné mini interiéry s osobnou tematikou. Stačilo by použiť rôzne farby a zároveň sa držať jedného štýlového rozhodnutia. Napríklad môžu byť umiestnené dve postele inej farby, ale rovnakého vzoru. Alebo si vyberte inú farbu a dekoráciu poschodových postelí.

Tip #3 – Ako opticky zväčšiť priestor?

Priestor sa dá opticky zväčšiť niekoľkými dizajnovými trikmi a pomocou vhodných. Takými sú napríklad zvislé pruhy na stenách, vďaka ktorým bude miestnosť vyzerať vyššie a vodorovné nám dodajú ilúziu väčšej šírky v miestnosti. Majte na pamäti jednu vec, keď potrebujete takéto riešenie.
Nie sú dôležité ani farby, ktoré použijete. Svetlá vytvárajú pocit väčšieho priestoru. V takom prípade môžete umiestniť jasné akcenty na kontrast a urobiť atmosféru bohatšou a zaujímavejšou pre deti.

Tip #4 – Zvoľte vhodné akcenty

Akcenty sú pre detskú izbu veľmi dôležité. Keďže deti na jednu vec príliš dlho neudržia pozornosť, atmosféra bez zaujímavých akcentov sa môže rýchlo stať nudnou. Môžete sa tomu vyhnúť umiestnením niekoľkých tematických a jasných detailov, ako je svetlá polica alebo farebná knižnica, alebo možno len pár vtipných z obľúbeného časopisu.

Dôležité sú tu aj hračky a miesta, kde budú uložené. Vyberte si tému a držte sa jej, pretože prílišná rozmanitosť je tiež zbytočná, niekedy dráždivá.

Tip #5 – Venujte pozornosť svetlu

Svetlo je dôležité pre všetky miestnosti, najmä pre detskú izbu, kde musí byť správne a rovnomerne osvetlené. Deti využívajú všetok svoj dostupný priestor a občas sa usadia v kúte, prilákajú ich krásne ilustrácie v ich novej knihe alebo vytvoria ďalší fantastický projekt s konštruktérom LEGO. Sotva sa predtým usadia na najposvätnejšom mieste na tento účel.

Preto sme povinní zabezpečiť rovnakú intenzitu svetla v každom bode, pretože je to dôležité pre dobrý zrak našich detí. Existuje mnoho spôsobov, ako to zabezpečiť – použiť viac ako jeden, na pohľad odlišný, no v rovnakom svetle. A čo je najdôležitejšie – odstráňte všetky prekážky voľného prístupu denného svetla. Nikto nie je lepší ako ona.

A bonusový tip – vyberte si ten správny dekor.

Keď je naším cieľom urobiť detskú izbu čo najpriestrannejšou a najpohodlnejšou, výber dekorácie by sa mal držať svetlých a vzdušných textílií, niekoľkých rámikov s krásnymi ilustráciami alebo fotografiami a možno aj roztomilých a chytľavých hodín. Niektorí rodičia používajú prvé písmená mien svojich detí ako ozdobné prvky. Nielen zdobia miestnosť, ale tiež pomáhajú jasne formovať dve zóny. Interiér je tiež dobré doplniť farebnými vankúšmi alebo svetlým kobercom.

Našťastie sa pri dizajne detskej izby, a nielen to, môžete spoľahnúť na bohatú paletu produktov od . Výrobca ponúka komplexné riešenia aj jednotlivé prvky pre ľudí s fantáziou. Tvorte bez obmedzení – máte po svojom boku spoľahlivého partnera, ktorý zrealizuje aj vaše najdivokejšie nápady.

Loading...
Slovo