Ako vidieť za maskou pokrytca

Ľudia len zriedka ukazujú svoje skutočné farby ostatným. Všetci máme určitú masku, ktorú si nasadzujeme pred svetom. Hoci si väčšina z nás nasadzuje masku pre verejnosť, niektorí ľudia prekračujú hranice tým, že sa vydávajú za úplne odlišné osobnosti, aby nimi manipulovali alebo ich nejakým spôsobom využívali.

Nech už to robia z akéhokoľvek dôvodu, je lepšie odložiť prvé dojmy a viac počúvať svoju intuíciu, aby ste presne zistili, aký je človek oproti vám. Intuícia vám veľmi pomôže, no aj tak to nebude stačiť, ak máte do činenia s človekom, ktorý je výborný herec alebo zvyknutý klamár. O jeho skutočnom charaktere a úmysloch vás bude môcť klamať dlhšie.

Tu sú spôsoby, ktoré vám pomôžu rýchlo nahliadnuť za masku každej osoby, s ktorou máte dočinenia, a zistiť, kto skutočne je:

1. Zistite, či jeho reč pokrýva jeho činy

Mnoho ľudí má tendenciu hovoriť o tom, aké kroky podnikli v súvislosti s problémom. Zapájajú sa do dlhých rozprávaní alebo poskytujú nevyžiadané správy, len aby dokázali, že robia veci správne. Ak vás niečo v ich slovách prinúti pochybovať, najjednoduchší spôsob, ako si overiť svoje pochybnosti, je sledovať ich činy. Ak človek zakrýva svoje slová skutkami, potom nie je klamár.

2. Pozrite sa, ako sa správa k ostatným, ktorí majú v živote menej šťastia ako oni

Typické je správať sa s rešpektom k ľuďom, ktorí sú v hierarchii vyššie ako my alebo ktorých z nejakého dôvodu obdivujeme. Ale pokrytci majú tendenciu byť zlí ku všetkým tým ľuďom, na ktorých necítia potrebu urobiť dojem. Spôsob, akým sa človek správa k ľuďom, ktorých považuje za „menejcenných“, odhaľuje jeho skutočný charakter. Pozorujte, ako sa táto osoba správa k čašníkom, predavačom, deťom či dokonca zvieratám. Dobrý človek je ku každému milý a slušný.

3. Všimnite si, ako táto osoba reaguje na kritiku

Ľudia, ktorí majú veľké ego, majú tendenciu brať kritiku príliš osobne. Cítia sa ohrození a môžu dokonca reagovať hnevom alebo zlomyseľnosťou. Širokomyslení ľudia berú kritiku s nadhľadom, pretože si uvedomujú svoje nedokonalosti.

4. Sledujte reč jeho tela

Ústa môžu klamať, ale telo vždy odhalí pravdu. Najťažšie pre telo je klamať o tom, či má niekto s niekým romantické úmysly alebo to len predstiera.

5. Všimnite si, ako táto osoba míňa svoje najcennejšie zdroje

Čas a peniaze sú naším najcennejším majetkom. Náš charakter prezrádza, ako ho trávime. Pozrite sa, aké sú priority tejto osoby. Míňa peniaze na reštaurácie a dovolenky alebo investuje do svojej budúcnosti. Trávi celé dni pozeraním televízie alebo nejakou prácou?

6. Všimnite si, ako táto osoba berie nie ako odpoveď

Ľudia prezradia veľa o svojom charaktere, keď za odpoveď dostanú nie. Keď prijímajú odmietnutie s rešpektom, je to dobré znamenie. Ale keď sa snažia manipulovať s ostatnými, aby dostali odpoveď áno, to je iná vec. Toto je jasný znak neúcty.

Loading...
Slovo