Kedy a ako je dobré piť kávu? Mnoho Rumunov robí každé ráno obrovskú chybu

Káva vás prebudí, no nie je vôbec vhodné ju konzumovať hneď, ako vstanete z postele. Pozrite sa na dôvody, ktoré vás nútia premýšľať dvakrát, kým každé ráno popíjate čarovný likér!

Špecialisti hovoria, že hneď ako sa zobudíte, mali by ste vypiť pohár vody, potom si zacvičiť a pripraviť sa do práce. Odporúča sa, aby vám tieto aktivity trvali asi 30 minút a až potom položte ruku na šálku kávy. V opačnom prípade riskujete, že si vyberiete nejaké zdravotné problémy!

Hladina kortizolu. Keď sa zobudíte, vaše telo prirodzene produkuje hormón nazývaný kortizol, ktorý vám pomáha byť bdelým a bdelým. Táto hladina kortizolu je najvyššia ráno. Pitie kávy hneď po tom, ako vstanete z postele, teda môže narušiť tento prirodzený nárast kortizolu a viesť k dlhodobej zvýšenej tolerancii na kofeín.

Zvýšenie krvného tlaku. Káva obsahuje kofeín, ktorý dokáže stimulovať nervový systém a zvyšovať krvný tlak. Problematickým sa teda stáva najmä pre tých, ktorí už majú problémy s krvným tlakom, najmä ak sa konzumuje nalačno.

Stimulácia kyslosti žalúdka. Kofeín môže stimulovať sekréciu žalúdočnej kyseliny, ktorá môže dráždiť sliznicu žalúdka. Ak máte citlivý žalúdok alebo gastrointestinálne problémy, pitie kávy nalačno môže viesť k nepríjemným pocitom alebo páleniu záhy.

Riziko závislosti. Pravidelná konzumácia kávy hneď po prebudení môže viesť k zvýšenej závislosti na kofeíne. To môže spôsobiť, že sa telo stane tolerantnejším voči kofeínu a vyžaduje stále väčšie množstvo na dosiahnutie rovnakého účinku, píše dcnews.ro.

Pravidlá pre zdravú kávu

Ak chcete získať zdravú kávu, musíte mať na pamäti niekoľko pravidiel:

Vyberte si kvalitnú kávu;

Kávu pripravujte filtrovaním (filtračným papierom), pretože filtruje oleje a potenciálne škodlivé látky;

Vyhnite sa pridávaniu nadmerného množstva cukru, smotany alebo kravského mlieka do kávy. Zdravé varianty sú: prírodné sladidlá (med alebo javorový sirup) alebo mandľové, ovsené či sójové mlieko;

Obmedzte sa na maximálne 400 miligramov kofeínu, čo zodpovedá približne 4 stredne veľkým šálkam kávy.

Na prípravu kávy používajte kvalitnú pitnú vodu. Nefiltrovaná z kohútika je príliš tvrdá alebo obsahuje nečistoty, ktoré môžu ovplyvniť chuť a kvalitu kávy.

Ak pripravujete kávu espresso, udržiavajte sparovacie zariadenie čisté, aby ste predišli bakteriálnej kontaminácii alebo nepríjemným arómam.

Loading...
Slovo