Torta len zo 4 ingrediencií. Jednoduchý a rýchly recept

Čas varenia: 1 hodina a 00 minút

druh jedla: dezert

kuchyňa: medzinárodná

Či už ide o narodeniny, oslavu rodinnej udalosti alebo jednoducho chuť zjesť niečo sladké, môžete vyskúšať tento recept na tortu zo 4 zložiek. Stále tak získate ľahký a nadýchaný vrch bez potreby mlieka, vajec či masla.

Torta len zo 4 ingrediencií môže mať akýkoľvek druh polevy / Shutterstock

Zvyčajne na výrobu koláčov potrebujete veľa ingrediencií, času a zručnosti. Ak máte rodinnú udalosť a nemáte príliš štedrý rozpočet alebo jednoducho chcete urobiť niečo rýchle, odporúčame túto tortu len zo 4 ingrediencií.

Spôsob prípravy

Rúru predhrejeme na 177°C. Do plechu s rozmermi 20*20 cm vložte papier na pečenie.

Ako pripraviť vrch torty

Múku a cukor dáme do misy. Šľahajte metličkou, kým sa nezhomogenizuje. V ideálnom prípade by mala byť zmes preosiata, ale ak to nie je možné, stačí misku niekoľkokrát pretrepať, kým sa zmes neprevzdušní bez hrudiek.

Pridajte olej a polovičné množstvo vody. Miešajte metličkou. Keď sú mokré ingrediencie zapracované, pridajte zvyšok vody. Znova šľahajte metličkou, kým nie je cesto mäkké a homogénne. V tejto fáze je možné pridať čokoládové ozdoby. Čokoláda má tiež veľa.

Cesto nalejeme do pekáča. Pečieme v rúre asi 30 minút. Test špáradlom je hotový a ak vyjde suchý z pultu, je pripravený. Vrch bude mať veľmi svetlú farbu.

Pred krájaním a zdobením nechajte vychladnúť.

Užitočné tipy na prípravu koláča len zo 4 ingrediencií

Ak nenájdete múku s práškom do pečiva, môžete použiť bežnú múku a pridať prášok do pečiva a štipku soli. Môžete použiť slnečnicový olej alebo repkový olej.

Môžete pridať aj rum, kávu, čokoládu alebo čokoľvek, čo vás napadne. Ak chcete mať cesto farebnejšie, môžete doň pridať všelijaké ozdoby na farebné torty alebo v rôznych tvaroch.

Ak chcete urobiť, pridajte 125 g kakaa, zvýšte množstvo cukru o 150 g a odpočítajte 150 g od množstva múky podľa pôvodného receptu.

4-zložkový tortový vrchnák vám umožní hrať sa s ním. Môžete mu dodať citrónovú príchuť pridaním šťavy a nastrúhanej citrónovej kôry, alebo si môžete dať vrch kávy tak, že vodu nahradíte kávou.

Torta môže byť oblečená v akomkoľvek druhu krému alebo šľahačky.

Loading...
Slovo