Najlepší spôsob otvárania zapečatených pohárov

Špeciálne: Nazik Issa

Najlepší spôsob, ako otvoriť zapečatené nádoby, je použiť metódu, ktorá vyhovuje nádobe a jej veku. Existuje mnoho rôznych metód, ktoré môžete vyskúšať, a niektoré sú účinnejšie ako iné.

Použite mokrý uterák: Umiestnite mokrý uterák na veko a držte nádobu v ruke. Pomôže to znížiť trenie medzi nádobou a vekom, čím sa uľahčí otváranie.

Použite skrutkovač alebo drevenú lyžicu: Pomocou skrutkovača alebo drevenej lyžice jemne zdvihnite kryt. Nepokúšajte sa použiť silu, pretože by mohlo dôjsť k rozbitiu skla.

Použite horúcu vodu: Vložte poháre do misky s horúcou vodou na minútu alebo dve. Pomôže to zmierniť tlak na veko, čím sa uľahčí otváranie.

Použite kúsok gumy alebo plastu: Medzi nádobu a veko vložte kúsok gumy alebo plastu. To pomôže zabezpečiť lepšie uchopenie a uľahčí otváranie.

Použite elektrický otvárač na konzervy: Ak máte problémy s otváraním pohárov, môžete použiť elektrický otvárač na konzervy.

Pokúste sa otvoriť nádobu pomaly a plynulo. Ak sa ho pokúsite rýchlo otvoriť, môžete rozbiť sklo.

Ak sú poháre horúce, nepokúšajte sa ich otvoriť. Pred vyskúšaním nechajte vychladnúť.

Ak používate elektrický otvárač na konzervy, uistite sa, že nádoba je stabilná. Ak sa pohne, nepokúšajte sa ho otvoriť.

V niektorých prípadoch je najlepšie nepokúšať sa nádobu sami otvoriť. Ak je viečko zafarbené alebo prasknuté, je najlepšie nádobu vyhodiť.

Loading...
Slovo