Gaštanový jesenný veniec: V jednoduchosti je krása. Tento vytvorí aj najväčšia nešika za 10 minút

Gaštany sú taký malý jesenný poklad. Ich zber sme si užívali ako deti a ani teraz sa mu ťažko odoláva. Aby tiež nie. Z gaštanov sa dajú vyrobiť nádherné jesenné dekorácie, medzi ktoré patrí napríklad veniec. Na sviatočný adventný veniec je ešte trochu skoro, ale precvičiť sa v ume a kreativite môžete aj teraz a vyrobiť si nádhernú jesennú dekoráciu, ktorá prevonia vaše obydlia. Práce s gaštanmi navyše bude baviť aj deti, takže môžete spojiť príjemné s užitočným a do výroby venca ich zapojiť.

Zdroj: Youtube

Minimalistický variant

Pokiaľ máte radi jednoduchosť, tento veniec je pre vás ako stvorený. Nazbierajte dostatočné množstvo gaštanov a ozdobte ich bielou fixkou najrôznejšími ornamentmi. Biela bude s čerstvou krásne hnedou gaštanovou farbou nádherne kontrastovať. Potom už len gaštany prilepte pomocou tavnej pištole ku kovovému krúžku a veniec dolaďte.

Fantázii sa medze nekladú

Výroba dekorácie z prírodných materiálov je jednoduchá a zábavná. Jesenný čas navyše ponúka neprebernú škálu možností a farebných variácií. Gaštany môžete kombinovať aj s ostatnými plodmi, ako sú napríklad žalude, alebo jarabiny. Tie dodajú venci krásny farebný kontrast. Dozdobte ho paletou nádherne vymaľovaných opadaných listov, tie javorové sú neprekonateľne krásne, a potecha pre oko bude na svete.

Čo si pripraviť?

Na výrobu dekorácie budete potrebovať v podstate len pár vecí. Základom je korpus. Zohnať sa dá slamený, avšak počítajte s tým, že je tuhšie. Pokiaľ teda plánujete do neho niektorý z komponentov zapichovať, nepôjde to celkom ľahko. Vhodnejší je variant polystyrénový. Zoženiete len aj v rôznych veľkostiach a je o poznanie mäkšia, teda sa vám s ním bude pracovať o niečo jednoduchšie. Určite sa nezaobídete bez dobrého lepidla alebo tavnej pištole. S pištoľou sa pracuje rýchlejšie, nemusíte pri nej čakať, až zaschne, pri lepidle áno. A nakoniec to najdôležitejšie – dekoráciu, ktorou budete veniec zdobiť. Základom budú gaštany, kombinovať ich ale môžete s akýmkoľvek iným jesenným pokladom. Zvážiť môžete aj mašľu z pruhu juty, dnes sa dajú zohnať v najrôznejších farebných odtieňoch a veniec nádherne doplnia.

Súvisiace články

Zdroje: living.iprima.cz, abecedazáhrady.dama.cz

Loading...
Slovo