Endokrinológ povedal, ako zlepšiť fungovanie štítnej žľazy
Štítna žľaza je jedným z najdôležitejších orgánov ľudského endokrinného systému, ktorý ovplyvňuje celé telo a narušenie jeho fungovania vedie k rôznym chorobám. Endokrinologička Olga Pavlova povedala, ako zlepšiť funkčnosť štítnej žľazy pomocou vitamínov, správnej výživy a duševného zdravia.

Foto: freepik

Ako poznamenala Olga Pavlova, aby ste sa stali zdravými, musíte zlepšiť fungovanie štítnej žľazy:

– Práve práca tohto orgánu určuje, koľko sily, energie bude mať človek, akú náladu, libido, rýchlosť myslenia a túžby, možnosti v športe. Čím lepšie štítna žľaza funguje, tým má človek väčšiu silu.

Endokrinológ povedal, že proteín pomôže zlepšiť funkčnosť štítnej žľazy:

– Hormóny štítnej žľazy sú proteínové hormóny, ktoré sa vyrábajú z aminokyseliny L-tyrozínu. Preto musíte do stravy pridať vysokokvalitné bielkoviny, ktoré sa nachádzajú v rybách, kuracom, morčacom, syre a morských plodoch. Ak človek konzumuje nedostatočné množstvo bielkovín alebo má už narušené tráviace procesy, to znamená, že sa tieto látky zle vstrebávajú, telo človeka nebude v najlepšom stave.

UOlga Pavlova poznamenala, že jód, ako aj vitamíny a minerály pomôžu zlepšiť fungovanie štítnej žľazy.

„Organický jód je nevyhnutný pre produkciu hormónov štítnej žľazy,“ vysvetlil špecialista. – Vo veľkom množstve ho získavame z morskej soli, plodov mora, rýb a morských rias. Preto, ak je strava bohatá na tieto produkty, štítna žľaza bude zdravá. Pre jeho činnosť je okrem jódu potrebné železo, zinok, vitamín B12, kyselina listová, vitamín A, vitamín D a selén. Všetky tieto vitamíny a minerály sa nachádzajú v čerstvom ovocí, bobuľových plodoch, bylinkách, mäse a rybách.

Olga Pavlova poznamenala, že štítna žľaza miluje jasný rozvrh: vstávanie a chodenie do postele v rovnakom čase, najlepšie ísť spať pred polnocou. Zdravý spánok by mal trvať aspoň 6-8 hodín. Okrem toho je pre štítnu žľazu dôležité pravidelné stravovanie: raňajky, obed, večera podľa plánu, obzvlášť dôležité je nepraktizovať pôst. Mali by ste viac chodiť, dodal odborník, pretože vitamín D, ktorý vzniká na slnku, je pre štítnu žľazu veľmi dôležitý a potrebný.

Endokrinológ tiež uviedol, že emocionálne pozadie priamo ovplyvňuje štítnu žľazu:

– Tento orgán nemá rád dlhodobý stres. Na ich pozadí človek trpí dvoma orgánmi, ktoré regulujú výmenu energie: štítna žľaza a nadobličky. Preto, ak máte stresujúce zamestnanie alebo stresovú situáciu doma, potom spolu s lekárom vyberte mierne sedatíva, ktoré vyrovnajú emocionálne pozadie.

Olga Pavlova dodala, že pre dôkladnejšiu analýzu štítnej žľazy, zistenie príčin problémov v tomto orgáne a zostavenie liečebného postupu by ste sa mali poradiť s odborníkom.

Loading...
Slovo