S čistením rúry sa nestresujte: ak to urobíte, vyčistíte ju za okamih a bude opäť ako nová!

Čistenie rúry môže byť stresujúca a únavná práca, ale nie, ak to robíte týmto spôsobom. Tu je návod, ako to urobiť v niekoľkých krokoch bez námahy.

Aby ste dobre uvarili svoje obľúbené jedlá a tiež aby ste udržali dezinfekciu prostredia, ako aj aby bol váš spotrebič vždy efektívny, je dobré dodržiavať jednoduché každodenné činnosti, ktoré zaručia dokonalú údržbu vašej rúry. Ako ste už z nadpisu mohli pochopiť, hovoríme tu najmä o niečom, čo mnohí neradi robia, a to o upratovaní.

Pre rúru riadne vyčistite a jednoduchým a rýchlym spôsobom existujú rôzne metódy, vrátane prírodných a s minimálnymi nákladmi. Tieto, ktoré by sme mohli definovať ako „Babičkine lieky“ sú jednoduché a pravdepodobne ich už poznáte. Samozrejme, môžu byť viac či menej účinné v závislosti od druhu nečistôt, ktoré pokrývajú vnútorné steny našej rúry.

Stručne povedané, ak rúra nie je veľmi špinavá, bude sa tiež oveľa ľahšie čistiť ako rúra, ktorá je celá pokrytá kúskami pripáleného jedla. Ako vyriešite nepríjemný problém so zažratými nečistotami, ktoré sa usadili vo vnútri rúry? Tu je návod, ako na to.

Ako efektívne vyčistiť rúru bez námahy

Už sme ich videli desiatky a desiatky Babičkine metódy na čistenie rúry s prírodnými prostriedkami ako je citrónová šťava, kvapky bieleho octu, hrubá soľ, prášok sódy bikarbóny… Ale priznajme si, ak je vaša rúra nenapraviteľne zanesená, tieto metódy sa môžu ukázať ako strata času.

Takže, ak ste sa už pokúsili, aby váš spotrebič opäť žiaril a vyzeral ako nový pomocou i prirodzené spôsoby čistenia rúryktoré sú veľmi užitočné a fungujú, ak potrebujete vykonávať bežnú údržbu, ale v prípade pripálenej špiny a veľmi tvrdých inkrustácií sa môže ukázať, že nie sú úplne účinné, takže tu je to, čo musíte urobiť, aby ste čelili nepriateľovi a bojovali proti špine .

V prvom rade rozoberte všetky časti, ktoré môžete vo vnútri rúry rozobrať, potom vyberte mriežky vrátane tých na stenách a vnútro nastriekajte aktívnou penou špecifickou na čistenie rúry. Dávajte pozor, aby ste nestriekali penu do oblasti ventilátora, ak tam je. Nechajte pôsobiť uvedenú dobu, zvyčajne stačí 25 minút.

Zatiaľ sa môžete venovať čistenie grilov, použite brúsnu špongiu a krém na čistenie inkrustovanej ocele, rozotrite a opláchnite. Prejdite po rúre utierkou z mikrovlákna a sklo očistite odmasťovačom a za pár minút budete mať rúru v okamihu vyčistenú. Teraz ich s nimi môžete variť najlepšie recepty na prípravu v rúre ktoré sme pre vás vybrali.

Loading...
Slovo