Najlepšia sexuálna poloha proti infekciám močových ciest

Infekcie močových ciest sa môžu vyskytnúť u kohokoľvek bez ohľadu na vek alebo pohlavie, ale je známe, že sa najčastejšie vyskytujú u žien po sexe.

Baktérie žijúce v oblasti genitálií sa totiž môžu počas sexu dostať do močovej trubice – ktorá má v blízkosti vagíny malý otvor.

Baktérie putujú do močového mechúra a spôsobujú infekciu, ktorá vedie k príznakom bolesti pri močení a neustálemu pocitu „potreby cikať“.

Existuje niekoľko tipov, ktoré môžu ženy dodržiavať, aby sa pokúsili vyhnúť infekcii po sexe.

Prvá rada od urológov je, aby ste po sexe okamžite šli eliminovať moč, takto okamžite zlikvidujete všetky baktérie, ktoré sa v danej oblasti nachádzajú.

Odborníci však tiež tvrdia, že mnohé ženy nevedia, že ich preferovaná sexuálna poloha môže byť problémom.

Sexuálna expertka Ruby Rare povedala: „Všeobecným pravidlom je, že polohy s väčším trením tela sa rovnajú vyššiemu riziku UTI.

„Zatiaľ čo akt trenia môže byť neuveriteľne príjemný, práve tento pohyb môže ľahšie šíriť baktérie. Sex má byť vzrušujúci a príjemný. Aj keď tieto polohy a činnosti môžu zvýšiť možnosť dostať infekciu, nemali by ste s nimi prestať, pokiaľ vám to neodporučí lekár,“ povedala odborníčka.

Pokračovala: „Uretra sa nachádza medzi klitorisom a vaginálnym otvorom. Len na základe blízkosti je riziko, že sa sexuálne tekutiny a baktérie dostanú do kontaktu s močovou rúrou a potenciálne infikujú močovú rúru, vysoké.“

Misionárska poloha zvyšuje riziko infekcie močových ciest. Foto: Shutterstock

Pozície, ktoré zvyšujú riziko, sú nasledovné:

Misionár

Vždy spoľahlivá misionárska poloha zbližuje ženskú močovú trubicu a mužský penis. Tým sa zvyšuje počet baktérií putujúcich do močovej trubice, močového mechúra alebo obličiek a tým sa zvyšuje riziko infekcie.

Dobrým tipom je položiť si nohy na partnerove ramená, aby ste znížili riziká.

Pozícia, v ktorej žena sedí na mužovi

Keď žena sedí na mužovi, močová trubica sa dostane veľmi blízko k penisu. Trenie je tu veľmi vysoké a baktérie sa šíria oveľa ľahšie.

Prienik prstom

„Bežná mylná predstava je, že UTI sa vyskytujú iba vtedy, keď penis vstúpi do vagíny,“ povedala Ruby.

„Prsty môžu ľahko prenášať baktérie, najmä keď sa zamyslíte nad tým, s koľkými choroboplodnými zárodkami prichádzajú vaše ruky denne do kontaktu. Predtým, ako to v posteli začne byť príliš vzrušujúce, nezabudnite si umyť ruky, aby ste obmedzili riziká,“ povedal špecialista

Análny sex

„Ak hovoríme o šírení baktérií, potom musíme hovoriť najmä o análnom sexe. Všetko, čo bolo v konečníku a okolo neho, sa musí dobre umyť, kým sa dostane do vulvy a vagíny. Ak chcete obmedziť prenos baktérií, použite nový kondóm. Latexové rukavice sú tiež skvelé, ak používate ruky,“ vysvetlil špecialista.

Najlepšia sexuálna poloha, aby ste sa vyhli UTI, je poloha psa.

Vzhľadom na umiestnenie močovej trubice je poloha jednou z najmenej pravdepodobných, že povedie k UTI.

Penis aj trenie sa pohybujú ďalej od močovej trubice.

Ale nie je to len sex s niekým iným, čo môže spustiť UTI.

„Infekcie močových ciest sa môžu vyskytnúť po sexe, ale môžu sa vyskytnúť aj po masturbácii alebo používaní sexuálnych hračiek, pretože môžu pomôcť vytlačiť baktérie do močovej trubice,“ povedala.

„Šanca, že vaše sexuálne hračky spôsobia UTI, je nízka, ak sa po každom použití riadne vyčistia. Vyhnite sa poréznym hračkám vyrobeným z materiálov, ako je PVC, pretože môžu zbierať baktérie aj po vyčistení. A nadmerné čistenie môže spôsobiť problémy, pretože mydlá a agresívne chemikálie môžu zabiť dobré baktérie vo vagíne a narušiť rovnováhu dobrých a zlých baktérií.“ dodal špecialista.

Keď niečo naruší vašu vaginálnu flóru a spôsobí nezdravý pomer dobrých a zlých baktérií, môžete byť náchylnejší na infekciu UTI.

Loading...
Slovo