Štetka na záchod má jednu skrytú vychytávku. Kto ju pozná, ušetrí si veľa práce a spríjemní upratovanie

Pokiaľ sa vám stáva, že sú na vodovodnom kohútiku permanentne škvrny od vody, riešenie je jednoduché. Vezmite sviečku a jej voskom poriadne potrite kohútik. Potom ho suchou vreckovkou zotrite, aby nebola špinavá. Voda vám bude po kohútiku krásne stekať a vy si ušetríte prácu, až budete umývať kúpeľňu. Váš kohútik sa bude lesknúť čistotou.

Zdroj: Youtube

Utekajúci toaletný papier

Asi sa každému niekedy stalo, že ste si chceli vziať kúsok toaletného papiera, ale zrazu vám spadol na zem a skoro polovica sa vám rozrolovala. Na to existuje veľmi jednoduchý, efektívny fígeľ. Vezmite ruličku toaletného papiera az posledného štvorčeka prehnite jeho hornej časti, aby vám na koci tvorili trojuholník. Potom túto trojuholníkovú časť pritlačte na vodovodný kohútik. Tým sa vám vytvorí „vodná pečať“ a keď vám papier spadne, už sa nestane, že by ste ho museli náročne rolovať späť.

Upchatý záchod

Záležitosť pre všetkých veľmi nepríjemná a zdĺhavá. Pokiaľ máte upchatý záchod, existuje však ľahké a hlavne rýchle riešenie. Stačí na to iba jedna banálna vec, nafukovací balónik. Ten vezmite a nafúknite ho tak, aby sa vám presne vošiel do misy. Medzi balónikom nesmú byť žiadne medzery a musia sedieť pevne. Keď spláchnete, pod balónikom sa vytvorí tlak a odpad sa bez problémov spláchne.

Tajná funkcia

Možno ste o tom nevedeli, ale táto skrytá funkcia vám ušetrí ako čas, tak značné množstvo čistiaceho prostriedku. Hlava štetky sa dá odskrutkovať. Do malej diery v hlave štetky nalejte vami používaný čistiaci prostriedok a znovu hlavu naskrutkujte späť. Uvidíte, ako bude misa krásne vyčistená, a ešte ušetríte.

Kachličky budú žiariť

Pokiaľ chcete zabiť dve muchy jednou ranou, máme pre vás skvelý trik. Vytvoríte si roztok, ktorý bude obsahovať pár kvapiek jari, 2 decilitre octu a pol deci vody. Ten nalejte do rozprašovača na kvety a dôkladne pretrepte. Vaším roztokom teraz postriekajte kachličky v kúpeľni a nechajte pôsobiť 15 minút. Potom stačí len opláchnuť a utrieť suchou handrou či utierkou. Roztok nielenže vám kúpeľňu vyčistí, ale ocot v ňom ešte navyše dezinfikuje.

Súvisiace články

Zdroje: www.dumazahrada.cz, www.prozeny.cz

Loading...
Slovo