Kurča á la bažant. Takto ho varil dedo za socializmu, všetci si šli vždy pridať

Pri spomienke na časy minulého režimu si mnoho ľudí vybaví chvíle rodinných stretnutí pri jednoduchých, avšak chutných jedál. Jedným z týchto kulinárskych pokladov, ktorý si získal srdcia mnohých, bolo kura a la bažant. Tradičný český pokrm, ktorý naši dedovia a babičky pripravovali s láskou. Poďte spolu s nami na malú cestu do minulosti a objavte recept na toto nostalgické jedlo, ktoré vás svojou úžasnou arómou a chuťou milo prekvapí.

Zdroj: Youtube

Špek je základ

Ak chcete pripraviť identické kura á la bažant, ako to robili skôr za socializmu, bez prešpikovania to skrátka nepôjde. Použiť môžete údený slaninu alebo slaninu. Prešpikovanie pomôže mäsu zmäknúť, premastí ho, a ešte sa podpíše na výslednej chuti. Stačí do mäsa urobiť pár vpichov nožom a vsunúť do nich kúsky slaniny či slaniny.

Orestovanie v pekáči

Najskôr si olúpte dve cibule, ktoré spolu so 150 g slaniny nakrájajte na kocky. Obe ingrediencie vložte do pekáča spolu s maslom, 4 bobkovými listami, 8 guličkami nového korenia, 10 guličkami borievky a lyžičkou sušeného rozmarínu. Na miernom plameni všetko restujte dohromady asi 10 minút. Počas toho sa začnú uvoľňovať všetky vône a chute.

Prešpikované 4 kuracie stehná stačí iba ľahko osoliť, pretože slanina je slaná dosť. Pripravené stehná vložte potom do pekáča k základu, podlejte trochou vody a priklopené vložte do vopred vyhriatej rúry na 200 °C. Doba pečenia vám zaberie 40 minút, pričom počas toho mäso obráťte a ku koncu pekáč nechajte odkrytý, aby sa koža na kuraťu krásne dopiekla.

Ďalšie korenie, ktoré dodá nádych divočiny

  • : Alebo divoký tymián je aromatická bylinka, ktorá je obľúbená pri dochucovaní pokrmov s divočinou. Dodáva sviežosť a vôňu.
  • : Muškátový oriešok je ďalším korením, ktoré sa často používa pri príprave pokrmov s divočinou. Má bohatú a korenenú chuť.
  • Toto korenie je hojne používané pri príprave pokrmov s divočinou a pridáva pikantnú chuť.

Pečenie v rúre

Kombinácia týchto divokých bylín a korenín môže vytvoriť vynikajúcu a bohatú chuť pri príprave kurčaťa a la bažant. Experimentujte s rôznymi kombináciami, aby ste dosiahli ten správny podtón, ktorý vám bude chutiť.

Doladenie omáčky

Akonáhle budete mať mäso upečené, vyberte ho z pekáča, ktorý presuňte späť na platňu, a mäso nechajte v teple rúry. Z pekáča sprudka vyduste tuk a potom pridajte do omáčky trochu hladkej múky. Prilejte vodu, ktorú s múkou starostlivo rozmiešajte, a nechajte variť 30 minút. Hotové mäso vráťte do pekáča k omáčke a prehrejte ho.

S čím kura á la bažant servírovať?

Ku kurčaťu á la bažant sa kedysi podávali iba zemiakové knedle, ale pridať môžete aj červenú kapustu. Neurobíte však chybu ani so zemiakovou kašou, varenými krúpmi alebo dokonca dusenou ryžou. Kurča je jedno z mála druhov mäsa, ku ktorému sa hodí naozaj každá príloha.

Súvisiace články

Zdroje: toprecepty.cz, ceskazceska.cz, jaktak.cz

Loading...
Slovo